KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ TEDAVİ

Kanser hastalığının tedavi ve takibinde günceli yakalamak çok önemli. Ancak, bilginin bir su gibi aktığı şu günlerde bunu sağlamak gerçekten zor. Kanımca daha da zor olan, bu yoğun paylaşım ortamında değişime yön veren bilgileri diğerlerinden ayırt edebilmek…

Yenilikleri takip etmek, kanser tedavi eden bir hekim olarak bir zorunluluk. Ama, aynı zamanda çok da heyacan verici. Burada sizlerle paylaşmak istediğim deneyimler ve önemli olduğunu düşündüğüm güncel bilgilerden , kanserle ilgilenen veya ilgilenmek zorunda kalan herkesin yararlanacağını umuyorum.

Kanser ve İmmünoterapi

Kanser ve İmmünoterapi

Kanserin şifresini çözmek için geliştirilen moleküler yöntemler sayesinde bugün akciğer kanseri tedavisi bir dönüm noktasındadır. Yeni yöntemlerle aydınlatılan özel bazı türlere yönelik farklı ilaçlar geliştirilmiş ve uygun hastalarda başarılı sonuçlar alınmıştır.

Kişiselleştirilmiş Tedavi

Kişiselleştirilmiş Tedavi

Geçtiğimiz yüzyılın son 10 yılından itibaren biyo-bankalarda depolanan tümör örnekleri üzerinde yapılan sayısız araştırmalar sonucunda kanserlerin davranışını belirleyen şifreler hakkında önemli veriler elde edildi.

Jinekolojik Kanserlerde Hedefe Yönelik Tedaviler

Jinekolojik Kanserlerde Hedefe Yönelik Tedaviler

Son yıllarda birçok kanser türünde tek başlarına kullanılabilen veya rutin tedavilerin yanında yer alarak başarı şansını arttıran hedefe yönelik ajanlar, jinekolojik organ kanserlerinde de hastalarımıza umut kaynağı olmuştur.